YANGIN BATTANİYESİ

Yangın Battaniyesi SMY-10410 DETAYLAR

Yangın Battaniyesi

Yangın Battaniyesi

Günümüzde dünya çapında önem verilen konulardan bir tanesi de çalışma hayatı süresince iş sağlığı ve güvenliği konusudur. İş sağlığı ve güvenliğinin en iyi şekilde sağlanması için pek çok kaza ve doğal afetlere karşı belirli başlı tedbirler alınır. Bu tür önlemlerin en büyüğü ise yangın, sel ve deprem gibi felaketlerdir. Bu tür büyük çaplı felaketlere karşı oldukça iyi bir şekilde önlem alınması gerekir. Alarm ürün çeşitleri ve olası bir felaket anlarında hızlıca kullanılması gereken çeşitli malzemeler, kişi, kurumlar ve bireyler tarafından öncesinden temin edildikten sonra böyle durumlarda kullanılmak kaydı ile bulundurulması gerekir.

Bu ürünlerden bir tanesi de herhangi bir yangın anında pek çok şekilde kullanılan yangın battaniyesi çeşitlerindendir. Yangın battaniyeleri pek çok yerde kişilerin yanında bulunarak can güvenliklerini koruma konusunda oldukça yardımcı olur. İnsan sağlığına ve yaşama direk olarak etki gösterebilen bir ürün olması sebebi ile yangın battaniyeleri kullanıma sunulmadan önce belirli başlı testlere tabii tutulur. Birçok yerde kişilerin yanında yer alarak can güvenliğini koruma konusunda ön planda yer alır.

Yangın Battaniyesi Özellikleri Nelerdir?

Yangın battaniyesi özellikleri, kişiler tarafından satın alınmadan önce mutlaka bilinmesi gerekenler arasında yer alır. Yangın battaniyesinin teknik özellikleri şu durumda anlatılabilir. Yangın battaniyeleri genel olarak dokuma tip kumaştan, cam elyaf kumaştan, cam yüzünden, ithal düz, kevlar ipliğinden tasarlanıp üretilebilir.

Genel olarak örtülen yere oksijen akışını sergilediği ve ateş oksijen ile beraber karıştığı için anında fayda eder. Yangın battaniyesi ebatları, kullanım alanına ve amacına göre farklılık gösterir. Yangın battaniyesi alacak olan kişiler yangın battaniyesini bu tür farklılıkları göz önünde bulundurarak satın alabilir. Yangın battaniyesi standartları mutlaka belli başlı bir seviye üzerinde tutulur.

Herhangi bir yangın sırasında oldukça önemli bir materyal hali alır. Bu nedenle yangın battaniyesi üretimi yapan firmalar, üretimlerini belli başlı bir standartın ve kalitenin üzerinde gerçekleştiren marka yerleridir. Yangın battaniyelerinin hemen hemen hepsinde kolay bir şekilde taşınması için tutma halkaları bulunur.

Yangın Battaniyesi Nerelerde Kullanılır?

Yangın battaniyesi evde, iş yerinde, okulda, devlet daireleri, hastane, karakol, sinema ve tiyatro gibi kamuya açık olan yerlerde olası bir yangın tehlikesine karşı yaygın bir halde kullanılır. Görüldüğü üzere yangın battaniyesinin kullanıldığı yerler oldukça fazladır. Yangın battaniyesi alındıktan sonra mutlaka, kullanacak olan kişi tarafından kullanma talimatının okunması gerekir.

Aksi taktirde kişiler panik halindeyken nasıl kullanması gerektiğini şaşırabilir. Bu nedenden dolayı önceden bu konu hakkında bilgi sahibi olarak olası kazalara karşı tedbirli olmak gerekir. Yangın battaniye hangi durumlarda kullanılır diye bahsedecek olursak genellikle, yangından kaçmak için kullanılabilir. Kişi battaniyeye sarılarak alevlerin içerisinden geçebilir ya da yangın küçükse çıkan alevin üzerine yangının oksijen ile bağını kesmek maksadıyla yangının sönmesi sağlanabilir.

Yangın Battaniyesi Fiyatları

Yangın battaniyesi fiyatları, genel olarak sağlamış olduğu faydalar göz önünde bulundurulduğu taktirde oldukça cazip fiyatlıdır. Buradan da anlaşılacağı üzere yangın battaniye çeşitleri çok fazla görevler üstlenir. Bu görevler ise sizler için hem mal kaybınıza hem de can kaybınıza karşı koruyucu olur. Siz de olası yangın felaketlerine karşı önlem almak isterseniz bu siteden dilediğiniz gibi yangın battaniyesi tercih edip alabilirsiniz. Aynı zamanda yangın battaniyeleri yapılarından dolayı asla aşınma, yıpranma ve yırtılma yapmaz. Bu nedenden dolayı kullanım ömürlü oldukça fazladır. Bu durum sonucunda kullanıcılar yangın battaniyelerini uzun yıllar boyunca kullanabilme imkanına sahiptir.