ALEV ALMAZ METAL SIÇRAMALARA KARŞI KORUYUCU ELBİSE

Alev Almaz Metal Sıçramalara Karşı Koruyucu Elbise SMY-10015 DETAYLAR

Alev Almaz Metal Sıçramalara Karşı Koruyucu Elbise

Alev Almaz Metal Sıçramalara Karşı Koruyucu Elbise

Sıcaklık derecesi son derece yüksek olan metal parçaları ve radyan ısı sıcaklıklarının bulunduğu, yüksek ısıya maruz kalma olasılığı bulunan alanlarda alev almaz elbiseler kullanılmalıdır. Yüksek ısı olasılığının bulunduğu alanlarda bu elbiselerin ihmal edilmemesi son derece önemlidir. Bunun yanında iş veren firmaların da konu ile alakalı olarak tüm tedbirleri alması gerekir. İş şartlarına ve çalışan kişilerin vücut yapısına uygun elbiselerin kullanımı son derece önemlidir.

İhtiyaca uygun olarak tercih edilen iş elbiseleri arasında enselik, başlık, kolluk, kıyafet ve önlük bulunabilir. Burada sorumluluk yalnızca iş veren firmalara ait olmamakla birlikte çalışan kişilerin de kendine sunulan donanımları gerekli durumlarda kullanması önemli bir konudur.

Yanmaz iş elbisesi seçimlerinde kurallara uygun bir şekilde kaliteli ve kullanışlı ürünler tercih edilmelidir. Alev almaz elbiselerde alevin girmesine engel olacak bir ön pat bulunur. Bunun yanında yeterli sayıda cep ile alev almaz reflektif bantlar da vardır. Alev almaz elbiselerin su geçirmemesi ve pantolon kısımlarında lastikli bel detayının bulunması da önemli konular arasında yer alır. Rahat ve kullanışlı alev almaz elbiseler, çalışanların performansının yüksek olması açısından son derece önemlidir. Radyan ısı amacıyla kullanılan yanmaz elbiseler için alüminize viskon kumaş ile alüminize cam elyaf kumaş çok iyi dayanıklılık sağlaması nedeniyle tercih edilir. Isıya karşı dayanıklılık konularında aramid materyal kullanımı gerekir. Isıya karşı tercih edilen aramid malzemesi güvenlik açısından etkili yapıda olması ile tercih edilir.

Alev Almaz Elbise Özellikleri

Alev almaz elbise çeşitleri arasında yangına yaklaşma elbiseleri sıklıkla kullanılan ürünlerdir. Bu ürünler tercih edilirken özellikle çalışma ortamına uygun olanların tercih edilmesi gerekir. Metal ve ateş ile ilgili sektörel çalışmalarda yanmaz iş elbiseleri insan hayatı için büyük öneme sahiptir.

Alev almaz elbiseler mevcut riskleri ortadan kaldırarak çalışanların işlerine odaklanmasına yardımcı olur. Bu elbiseler sayesinde insanlar çok daha güvenli ortamlarda çalışmalarını sürdürürler. Rahat ve fonksiyonel özelliklere sahip olan bu elbiseler ergonomik yapısı ile insanların çok daha rahat bir şekilde çalışmasını sağlar.