TEK KULLANIMLIK TULUM

Tek Kullanımlık Tulum DETAYLAR

Tek Kullanımlık Tulum

Tek Kullanımlık Tulum Modelleri

Tek kullanımlık tulum ürünleri hijyenik kullanımı sebebiyle oldukça yarar sağlar. Sağlık sektöründe ve laboratuvar araştırmaları sırasında tek kullanımlık ürünlerin kullanımına çok önem verilir. Günlük yaşam tarzında da eldiven ve maske gibi koruyucu özelliğe sahip ürünlerin kullanımı da fazlasıyla yaygındır.

Tek kullanımlık tulum ürünleri koruyu özelliğine sahip olması nedeniyle sağlık sektöründe, ilaçlama sektöründe, gıda sektöründe, ilaçlamada, boyama işinde ve üretim çiftliğinde fazlasıyla tercih edilip kullanılır. Yağmurlu ve karlı havada, su geçirmez özelliğine sahip olması nedeniyle günlük hayatta yağmurluk olarak da kullanılabilir. Geçirgen özelliği olmayan tek kullanımlık koruyucu tulum, kapüşonlu olarak tasarlanır. S, M, L ve XL beden ölçüleri bulunur.

Tek Kullanımlık Tulum Özellikleri

Tek kullanımlık tulum özellikleri incelendiği zaman, öncelikli olarak polietilen malzemeden üretilmesi çıkıyor. Tulumların yapım aşamasında kullanılan bu malzeme, suyu çok az emebilme özelliğine sahiptir. Sağlam, koruyucu ve dayanıklı özelliği ile sıkça tercih edilir. Koruyucu tulum, tek kullanımlık olarak üretilen polietilen, kimyasal maddeye karşı mühendislik alanında kullanılan bir tür plastik çeşidi olarak bilinir.

Genel olarak laboratuvar sektöründeki bu kullanımı, özelliği ile önem taşır. Kimyasal maddeler ile yapılan araştırmalarda bu ürün oldukça koruyucudur. Deney, ilaç yapımı ve çeşitli araştırmalarda tek kullanımlık tulumlar kullanılır. İlaçlama sektöründe bina, ev ve bahçe ilaçlamasında kimyasal ilaç ile temas edilmesi durumunda engelleyici özelliği bulunur.

Tek Kullanımlık Tulum Çeşitleri

Tek kullanımlık tulum çeşitleri içerisinde yer alan polipropilen, tulum çeşitlerinde en çok kullanılan bir malzeme olarak karşımıza çıkar. Bazen de tek kullanımlık tulum çeşitlerinde ise bakterilere karşı koruyucu özelliği ile bilinen tela kumaş türünden üretilen tulumlar ön planda yer alır. Farklı amaç doğrultusunda ve çeşitli iş sektörlerinde kullanılan tek kullanımlık tulum çeşitleri tercih durumuna göre seçilebilir. Bu tulum çeşitleri şu şekildedir;

  • Lamine film kaplı tek kullanımlık tulum
  • Polipropilen tek kullanımlık tulum
  • Tela kumaş kaplı tek kullanımlık tulum

Her birinin kullanım amacı farklı olduğu için herkes kullanımına göre tulum tercih edebilir.