ALEV ALMAZ METAL SIÇRAMALARA KARŞI ALÜMİNİZE PREOX TAKVİYELİ KORUYUCU ELBİSE

Alev Almaz Metal Sıçramalara Karşı Alüminize Preox Takviyeli Koruyucu Elbise DETAYLAR

Alev Almaz Metal Sıçramalara Karşı Alüminize Preox Takviyeli Koruyucu Elbise

Alüminize Preox Takviyeli Koruyucu Elbise

Alüminize Preox takviyeli kumaş malzemelerden üretilen alev almaz elbiseler günümüzde çeşitli sektörlerde kullanılır. Bu kumaşlarda termal olarak stabilize edilmiş olan preox liflerinin üretimi, poliakrilonitrilin oksidasyonu ile gerçekleştirilir. Yüksek sınırlı oksijen indeksi seviyesi %45-50 arasında olduğu için yüksek alev almazlık özelliği bulunur. Bu sayede düşük ısı iletimi sağlanır. Bu kumaşlar sıcak havalarda terleme nedeniyle kötü koku oluşumlarına sebebiyet vermez.

Alev almaz elbiseler sürekli olarak yıkansa da boyutlarında bir sıkıntı meydana gelmez. Bunun yanında alev almazlık özelliklerini de korumaya devam eder. Preox takviyeli kumaşlar yüksek mukavemetli yapıda olması ile de dikkat çeker. Alev ve sıcaklık derecelerinin yüksek olduğu metal parçacıkları ile gerçekleştirilen çalışmalarda bu elbiselerin kullanımı son derece önemli bir konudur.

Risk olan bölgelerde alev almaz elbise kullanımının ihmal edilmesi, istenmeyen durumları yaşanmasına sebebiyet verir. İşverenlerin konu ile alakalı olarak çeşitli tedbirleri alması önemli bir konudur. Yanmaz elbiseler, itfaiye personeli başta olmak üzere farklı sektörlerde kullanılan bir üründür. Yanma riskinin yüksek olduğu sektörlerde bu elbiselerin korumasına ihtiyaç duyulur.

Alev Almaz Elbise Özellikleri

Yanmaz iş elbiseleri tamamen yanmaz bir yapıya sahip değildir. Bu kıyafetler alev alma durumunda daha koruyucu bir yapıda olma özelliğine sahiptir. Bu kıyafetler kişilere olası bir yanma durumunda kaçış olanağı sağlar. Zaman kazandırması amacıyla sıklıkla tercih edilen ürünlerdir. Bu kıyafetler her şeyden önce personellerin hayatta kalma şansını arttırır. Bu da iş güvenliği açısından oldukça önemli bir konudur.

Alev almaz iş elbiselerinin özel olarak çeşitli donanımlar ile üretilmesi kişilerin çeşitli durumlardan kurtulmasına yardımcı olur. Alev ile alakalı konularda çalışırken bu durumdan etkilenmemek adına uygun elbiseler tercih edilmesi son derece önemlidir. Yanmaz, alev almaz kıyafetlerin tercih edilmesine dikkat edilmelidir.

Alev almaz elbiseler sayesinde kişiler yangın ya da çeşitli sebeplerle ortaya çıkan durumlardan rahat bir şekilde kurtulabilirler. Kişilerin çalışırken hayatlarını tehlikeye atacak durumlardan korunması son derece önemlidir. Yanmaz kıyafetler bu açıdan büyük önem taşır. Yanmaz kıyafetler sayesinde kişilerin yanma, alev alma gibi kaza durumlarından etkilenme oranları büyük ölçüde azaltılır.