ALEV ALMAZ ELBİSE

Alev Almaz Kaynakçı Elbisesi SMY-10012 DETAYLAR

Alev Almaz Elbise

Alev Almaz Elbise

Alev ve sıcaklık derecesi yüksek erimiş metal parçacıkları, radyan ısı gibi sıcaklıktan dolayı maruz olunan yüksek ısı olasılığının fazla olduğu iş ortamlarında alev almaz elbiseler kullanılır. Bu kıyafetlerin ihmali asla söz konusu dahi olamaz. İşveren firmaların bu konu ile ilgili gerekli tüm tedbirleri göz önünde bulundurup iş şartına ve çalışan kişilerin beden yapısına göre kıyafet temin etmesi gerekir. Özellikle ihtiyaca uygun iş elbiseleri ise bedenine göre bir kıyafet, başlık, enselik, kolluk ve önlük gibi ekipmanların bulunması gerekir. Elbette ki, bu hususta yalnızca sorumluluk iş veren firmaya ait değildir. Çalışan kişilerin de kendisine sunulan her donanımı gerektiği zamanlarda kullanması önemli bir durumdur.

Yanmaz iş elbisesi seçimi sırasında, kurallara uygun olacak şekilde, kaliteli ve kullanışlı alternatifler, ürünün verimli olmasına yol açar. Bu durumda, alevin girmesine engel olan ön pat, yeterli sayıda ve genişlikte bir cep, alev almaz reflektif bantlar, su geçirmeme, pantolonda lastikli bel gibi detay büyük bir öneme sahiptir. Özellikle de rahat, konforlu ve kullanışlı bir ürün performansını yüksekte tutar. Radyan ısı için kullanılacak olan iş kıyafetlerinde alüminize cam elyaf kumaş ve alüminize viskon kumaş türü çok fazla oranda dayanıklılık sunar. Isıya karşı dayanıklılık söz konusu olduğu zaman ön plana aramid materyal çıkar. Böyle kıyafetler için çok tercih edilen aramid, etkili bir güvenlik olanağı sunar.

Alev Almaz Elbise Çeşitleri

Alev almaz ve yanmaz elbise çeşitleri arasında alüminize yangına yaklaşma elbise çeşitleri, alev almaz tulum, antistatik alev almaz kabanlar, elektrik ark flaşından koruyan elbiseler, erimiş metal sıçramasına karşın izabe elbiseler, genel amaçlı ısıya ve aleve dayanıklı elbiseler, itfaiyeci ekipmanları, radyan ısısına karşı koruyucu elbise çeşitleri ve yanmaz eldivenleri bulabilmeniz mümkündür. Alüminize yangına yaklaşma elbiseleri arasında genellikle kolluk, başlık, tozluk, önlük ve elbise yer alır. Bu kıyafetler viskon kumaştan üretilir. İlgili yeri metal sıçramaya ve radyan ısıya karşı korur. Mükemmel koruma özelliği sunan kıyafetler elverişli, dayanıklı ve sağlamdır. Sizde projacket sitesinden kıyafetlere göz atabilirsiniz.