PAB İTFAİYECİ BAŞLIĞI VE BARETİ

Pab İtfaiyeci Başlığı - Miğferi SMY-10220 DETAYLAR

Pab İtfaiyeci Başlığı ve Bareti

Pab İtfaiyeci Başlığı ve Bareti

Pab İtfaiyeci başlığı ve bareti yangın konusunda önemli bir yere sahiptir. Bilindiği üzere ısı ve oksijenin birleşmesi sonucu meydana gelen yanma reaksiyonunun herhangi bir madde ile birleşmesine yangın adı verilir. Yangın, beklenmeyen bir an da ortaya çıkan, hızlı bir şekilde büyüyüp kontrolden çıkabilen, mal ve can kayıplarına sebep olan bir tür afet olarak tanımlanır. Meydana gelme nedenlerine, yani yanan maddenin özelliklerine bakılarak, yangınlar farklı şekillerde sınıflara ayrılır. İtfaiyecilik de tam olarak bu konuda insanların hizmet verdiği bir meslektir. Yangından etkilenmemek için mutlaka başlık ya da baret kullanılmalıdır. 
 

Pab İtfaiyeci Başlığı ve Bareti Özellikleri 

Sınıflandırması fark etmeden olası bir yangın olduğunda gerekli güvenlik önlemlerinin alınması ve hemen müdahale edilmesi hayati bir önem taşır. Bilindiği üzere yangın anında alevler kolayca kontrolden çıkar. Bu durumda itfaiyecilerin yangını kontrol altına alması ve tamamen söndürmesi daha zor bir hâle gelebilir. İtfaiyecilere özel kıyafetler üretilir. Pab itfaiyeci başlığı ve bareti başında gelir. Bu ürünleri iyi bir yerden temin etmek önemlidir. 

Yangının söndürülmesinde önemli bir yere sahip olan itfaiyecilerin, kendi can güvenlikleri için giymek ve yangını kontrol altına almak için kullanmakla zorunlu oldukları özel yangından korunma ekipmanları mevcuttur. Kişisel koruyucu donanıma sahip ürünler, olası bir yangına müdahale anında itfaiyecinin kendi can güvenliği için son derece önemli bir yere sahiptir.  Kişisel koruyucu olan donanımlar; itfaiyeci çizmesi, itfaiyeci başlığı, itfaiyeci eldiveni, itfaiyeci kıyafeti, itfaiyeci bareti ve temiz hava solunum setinden meydana gelir ve bu ekipmanların itfaiyeciler tarafından müdahale sırasında kullanması mecburidir. Bu yüzden üretimleri en kaliteli şekilde yapılmalıdır.

İtfaiyeci bareti, itfaiyeciyi yüksek sıcaklık ve alevlerden korumasının yanı sıra aynı zamanda başına ağır darbelere karşıda da koruma sağlar. Genel olarak itfaiyeci bareti ana gövde, siperlik, enselik olmak üzere 3 temel kısımdan meydana gelir. Ana gövde, itfaiyecileri darbelerden koruyan bölümdür.

Enselik kısmı ise yangına ve yüksek ısıya dayanıklı özel Nomex adı verilen malzemeden üretilir. Bu şekilde itfaiyecinin ensesini ısı, alev ve yakıcı sıvılardan korumaya yardımcı olur. Son olarak şeffaf yanmayan ve ısı iletmeyen malzemelerden üretilen siperlik, yangın esnasında itfaiyecinin yüzünü alevlere karşı koruma özelliğine sahiptir. 

Pab İtfaiyeci Başlığı ve Bareti Fiyatları

Yangına karşı özel olarak üretilen ve yangından hiçbir şekilde etkilemeyen özel kıyafetler sayesinde bu mesleği yapan kişiler can güvenliği sıkıntıya girmeden çalışır. Bu ürünlerin üretildiği birçok firma olsa da hepsi aynı kalitede malzeme kullanmaz. Bu yüzden firma seçimine ayrıca özen göstermek gerekir. Fiyatlar her bütçeye uygun olacak şekilde ekonomiktir. Pab İtfaiyeci başlığı ve bareti ile ilgili detaylı bilgi almak ve fiyatları öğrenmek için sitemizi tercih edebilirsiniz.