KAYNAK BATTANİYESİ

Kaynak Battaniyesi SMY-10411 DETAYLAR

Kaynak Battaniyesi

Kaynak Battaniyesi Nedir?

Kaynak battaniyesi, özellikle fabrikalarda kaynak işlemi yapılırken kullanılan koruyucu bir üründür. Bu ürünler kaynak işlemi esnasında yaşanabilecek tehlikeli durumların önlenmesine yardımcı olur. Kaynak işlemi esnasında aniden kıvılcım oluşumu ya da çapak sıçraması gibi durumlar söz konusu olabilir. Kaynak battaniyesi sayesinde çalışan kişilerin korunması sağlanmış olur.

Kaynak battaniyeleri, kaynak esnasında ortaya çıkan kıvılcımların çevreye zarar vermesine engel olur. Bunun yanında çevrede çalışanlar da bu battaniyeler sayesinde korunur. Karbon battaniyeler, karbon elyafından imal edilen malzemelerdir. Kaynak yapılan ortamda, kaynak kıvılcımı nedeniyle oluşabilecek yangın riskinin ortadan kalkmasına yardımcı olur. İnşaat sektörü, onarım ve bakım yapılan yerler, gemi inşası, kaynak bakımı gibi çeşitli alanlarda rahatlıkla kullanılabilir.

Kaynak Battaniyesi Özellikleri

Projacket kaynak battaniyesi, kaynak esnasında oluşan kıvılcımların etraftaki yağ, yakıt gibi maddelere sıçrayarak yangın oluşturma olasılıklarının en aza indirilmesine yardımcı olur. Bunun yanında bu ürünler ile makine ve ekipmanların üstleri örtülebilir. Kaynak battaniyesinin bir diğer kullanım şekli ise bu ürünlerin perde şeklinde asılarak kullanılmasıdır.

Kaynak battaniyesi kaynak sıçramalarının büyük ölçüde engellenmesine olanak sağlar. Bu sayede çalışanlar ile makinelerin korunması sağlanmış olur. Kaynak battaniyesi özellikleri bakımından iş güvenliği ve sağlığını korumaya yönelik üretilmiştir. Bu ürünler karbon elyafından üretildiği için yapısında sağlığa zararlı herhangi bir madde bulunmaz. Bu ürünler yangın çıkması durumunda yangının kontrol altına alınması amacıyla da kullanılabilir. Otomotiv sektörü, gemi hizmeti sektörü, imalat işlerinin yapıldığı alanlar gibi çeşitli yerlerde sağlığın ve makinelerin korunması amacı ile kullanılması önemlidir.

Kaynak battaniyeleri, asla alev almama özelliğine sahiptir. Olası bir alev alma durumunun engellenmesi bakımından bu ürünler karbon elyaf malzemeden üretilir. Bunun yanında karbon battaniyeleri ısı yalıtımı özelliğine de sahiptir. Yüksek sıcaklıklardan en iyi şekilde korunmaya olanak sağlar. Karbondan imal edilmesi nedeniyle yoğun duman bulunan yerlerde duman maskesi niyetiyle de kullanılabilir. Herhangi bir risk durumunda yaralanma halinde yaralı yerin sarılması ile enfeksiyon oluşumunun önüne geçer.

Kaynak Battaniyesi Neden Kullanılır?

Projacket kaynak battaniyesi ısıya dirençli malzemelerden üretilir. Bu nedenle kaynak esnasında meydana gelen kıvılcımların ortaya çıkaracağı tahribatların önlenmesi için kullanılan, oldukça önemli bir üründür. Kaynak işleminde metallerden kıvılcım ve metal cürufu sıçraması yaşanır. Bu nedenle kaynak yapan kişilerin kendini ve çevresini korumak adına koruyucu ekipmanlar kullanması gerekir.

Bunun yanında makinelerin de bu kıvılcımlardan korunması önemli bir konudur. Bu sebeple kaynak esnasında kaynak battaniyesi kullanımı önemlidir. Projacket kaynak battaniyesi kullanılmadan kaynak yapılması durumunda sıçrayan kıvılcımlar kişilerin ve makinelerin zarar görmesine neden olabilir. Kaynak battaniyesi ürünlerinin kullanımı da oldukça pratiktir. Projacket marka kaynak battaniyeleri kaliteli yapısı nedeniyle tekrar tekrar sorunsuz bir şekilde kullanılabilir.

Kaynak battaniyeleri ısıya karşı dayanıklı ürünlerdir. Bu ürünler ısıya dayanıklı ipliklerden üretilir. Bu nedenle eriyik metal sıçramalarından ciddi ölçüde koruma sağlar. Bunun yanında bu ürünler defalarca rahatlıkla kullanılabilir. Projacket ürünler oldukça kaliteli oldukları için sorunsuz bir şekilde kullanılabilirler.

Kaynak Battaniyesi Fiyatları

Kaynak battaniyelerin yüzeyleri zor deforme olur. Bu sayede her seferinde aynı verimlilik ile kullanılması mümkündür. Bu nedenle de Projacket kaynak battaniyeleri fonksiyonel ürünlerdir. Cihaz korumanın yanında kaynak battaniyeleri yangın önlemek amacıyla da rahatlıkla kullanılabilir. Kaynak yapılan alanda alev alabilecek malzemeler varsa kaynak battaniyeleri yangın riskinin büyük bir ölçüde giderilmesini sağlar.

kaynak battaniyesi fiyatları bu ürünlerin özelliklerine bağlı olarak değişiklik gösterir. Bu ürünler ekipmanlara monte edilebilir. Bunun yanında perde şeklinde de rahatlıkla kullanılabilen ürünlerdir. Bu nedenle kaynak battaniyeleri günümüzde sıklıkla kullanılan ürünlerdir.